Farg'ona shahridagi Prezident maktabining 5 nafar bitiruvchisi "El-yurt umidi" jamg'armasining 2026-yil 1-ochiq stipendiya tanlovi g'olibi bo'ldi.
Tanlov komissiyasining qaroriga ko'ra, suhbat bosqichi uchun belgilangan eng yuqori 100 balldan kamida 61 ball to'plagan nomzodlar "suhbatdan o'tgan" deb e'tirof etildi.
Quyidagi o'quvchilarimiz g'olib deb topildi:
1. Muhammadjonov Abdusalom Abduqahhor o'g'li
2. Rahmatov Muhammadumar Shuhratjon o'g'li
3. Abdubannonov Abdurashid Abdulhakimovich
4. Mo'sajonova Shahrizoda Bekzod qizi
5. To'xtaboyeva Dilso'zxon Dilshodbek qizi
Ular "El-yurt umidi" stipendiyasini qo'lga kiritishdi hamda dunyoning nufuzli oliy ta'lim muassasalariga kirish imkoniyatiga ega bo'lishdi.
Bitiruvchilarimizni ushbu yuksak natijalar bilan samimiy muborakbod etamiz va kelgusidagi faoliyatida ulkan zafarlar tilaymiz!

Five graduates of Fergana Presidential School have won the "El-Yurt Umidi" Foundation's 2026 first open scholarship competition.
According to the decision of the competition commission, candidates who scored at least 61 points out of the maximum 100 points set for the interview stage were recognized as having "passed the interview."
The following students of ours were named winners:
1. Muhammadjonov Abdusalom Abduqahhor o'g'li
2. Rahmatov Muhammadumar Shuhratjon o'g'li
3. Abdubannonov Abdurashid Abdulhakimovich
4. Mo'sajonova Shahrizoda Bekzod qizi
5. To'xtaboyeva Dilso'zxon Dilshodbek qizi
They have secured the "El-Yurt Umidi" scholarship, gaining access to enroll at prestigious higher education institutions around the world.
We sincerely congratulate our graduates on these outstanding achievements and wish them great success in their future endeavors!